Projekt wentylacji nagrodzony w konkursie Lewiatana

Drukuj
Kategoria: Wentylacja
Opublikowano

Innowacyjna Rozproszona Wentylacja Nawiewna (iRWN) autorstwa Jerzego Hawranka, została nagrodzona I nagrodą w zorganizowanym po raz III konkursie zacznij.biz, Konfederacji Lewiatan i Lewiatan Business Angels. Oparty na wymienniku RVU (Rehact Ventilation Unit) system prezentuje innowacyjne podejście do zarządzania przepływami powietrza i ciepła w budynku. Połączenie projektowania systemów wentylacji i ogrzewania (a także chłodzenia) daje wymierne korzyści ekonomiczne i środowiskowe.

Autor projektu jest wynalazcą, który po 25 latach powrócił do Polski, od ponad 30 lat zajmuje się projektowaniem w dziedzinie ochrony środowiska, ogrzewnictwa niskoenegetycznego. Jak podaje oficjalna strona konkursu zacznij.biz.pl:

"Pracując nad systemami wodnego ogrzewania podłogowego i pomp ciepła, odkrył, że nie istnieje na rynku produkt zapewniający użytkownikom naturalny komfort przy optymalnym zużyciu energii. Postanowił więc taki produkt stworzyć, wypełniając niszę na rynku. Tak powstał wymiennik RVU. Choć projekt jest już w zaawansowanym stadium rozwoju – w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstaje sfinansowana ze środków UE fabryka, to iRWN wciąż potrzebuje wsparcia ze strony inwestorów."

Konkurs zacznij.biz to projekt realizowany przez PKPP Lewiatan i sieć Aniołów Biznesu - Lewiatan Business Angels. Celem konkursu jest wytypowanie i pomoc w rozwoju w tym promocji biznesowej najlepszych pomysłów. W  konkursie mogą wziąć udział właściciele małych i mikro przedsiębiorstw, pracownicy naukowi i studenci studiów technicznych oraz pomysłodawcy z projektami branży ICT. Wg ogłoszonych planów kolejny konkurs zostanie ogłoszony jesienią tego roku. Więcej szczegółów można znaleźć na  www.zacznij.biz.pl.

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Projekt wentylacji nagrodzony w konkursie Lewiatana .
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free