Spór Francji i Niemiec o klimatyzację w samochodach

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

 

Unia EurojeksaKomisja Europejska poparła Francję, która była w sporze z Niemcami w sprawie wykorzystywanych czynników chłodniczych w klimatyzacji luksusowych marek Mercedesów. Ze względu stosowanie R134a w układach klimatyzacji Komisja Europejska uznała, że nowe samochody Mercedesa nie powinny być sprzedawane i rejestrowane na terenie Unii Europejskiej.

 

 

 

Spór w sprawie sprzeciwu Daimlera (producenta marki Mercedes) wybuchł po tym, gdy Daimler odmówił stosowania nowego czynnika chłodniczego R1234yf, który spełnia nowe wyśrubowane normy ekologiczne. Niemiecki producent argumentował, że przeprowadził test podczas których nowy czynnik chłodniczy okazał się niebezpieczny wywołując zapłon samochodu po zderzeniu. Na tej podstawie w Niemczech wydano tymczasową zgodę na używanie R134a w układach klimatyzacji Mercedesa. Władze niemieckie wystąpiły także do KE o możliwość rozszerzenia tej zgody na całą Unię Europejską.

 

 

Przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziała się Francja, która w czerwcu 2013 roku wprowadziła zakaz rejestracji nowych samochodów marki Mercedes. Jak podaje Reuters KE poparła stanowisko Francji.

 

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Spór Francji i Niemiec o klimatyzację w samochodach.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free