Grupa GEA zapowiada wycofanie się z rynku HX

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano

Grupa GEA, zlokalizowana w Dusseldorfie firma z branży inżynierii mechanicznej, położy większy nacisk na swoją wiodącą pozycję jako dostawcy systemów dla przemysłu spożywczego i innych zaawansowanych technologicznie gałęzi przemysłu przetwórczego. Jak ogłosiła centrala koncernu, segment wymienników ciepła (GEA Heat Exchangers) nie będzie już traktowany przez firmę jako podstawowa działalność a w perspektywie średnioterminowej GEA zamierza wycofać się z tego rynku. Obecnie badane są różne opcje tego wycofania.

Jest to wynik kompleksowego przeglądu technologicznego i strategicznego zapoczątkowanego przez GEA w zeszłym roku. Celem przeglądu było określenie podstawowych obszarów biznesowych, które posiadają największy potencjał. Te obszary mają być rozwijane i służyć jako podstawa do wzrostu Grupy GEA.

Jak podaje firma, segment HX (Heat Exchange) GEA jest bardzo dochodowy i ma silną pozycję rynkową. Jest jednak ograniczona możliwość synergii z innymi sementami w których obecny jest koncern dlatego zakres wykorzystania technologii i możliwości dla całej grupy jest ograniczony. W tym świetle GEA jest przekonana, że ten segment rynku jakim są wymienniki ciepła będzie miał większe możliwości rozwoju w nowej strukturze własnościowej.

źródło: www.gea.com

Powered by Bullraider.com
Copyright 2011 Grupa GEA zapowiada wycofanie się z rynku HX.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free